sobota, 24 czerwca 2017

Przepyszny dżem z truskawek !

Teraz kiedy jest sezon na truskawki, warto zadbać o przetwory. Jeśli lubicie wszelkiego rodzaju domowe "smarowidła" to ten wpis jest dla was! W tym poście znajdziecie przepis na pyszny dżem z truskawek ! Zapraszam :)

Składniki (wychodzi 6 słoików po 350 ml):
3 kg truskawek
800 g cukru (w zależności jak słodkie są truskawki)
2 opakowania żel fix 2:1 Dr Oetker

Przygotowanie:
Truskawki myjemy dokładnie i zostawiany na sitku aby odciekła woda, a następnie zdejmujemy szypułki.
Obrane owoce wrzucamy do garnka, zasypujemy cukrem i gotujemy na wolny ogniu ok. 2-3 godzin, co jakiś czas mieszając by nie dopuścić do przypalenia. Kiedy już truskawki się rozgotują i rozpadną, i zrobi się dużo soku oddzielamy przez miskę cedzakową. Sok który się wytrąci możemy w oddzielnym garnku doprowadzić do wrzenia i zawekować w słoiki. Dzięki temu będziemy mieć pyszny syrop, który możemy rozrobić z wodą i będzie smaczną i zdrową alternatywą niż soki.

Oddzielone truskawki od soku ponownie umieszczamy w garnku, dodajemy 2 opakowania żelfixu i mieszamy. Gotujemy około 5 minut. Gorące truskawki przekładamy do słoików wcześniej wymytych, wyparzonych i dość dobrze osuszone. Dość dobrze zakręcamy i stawiamy nakrętką do dołu. Odstawiamy i kiedy słoiki z truskawkami będą już zimne możemy je obrócić i odstawić do piwnicy i w każdej chwili możemy jeść ! :)

zBLOGowani.pl
Copyright © 2016 Blog prowadzony z pasją do gotowania. , Blogger