sobota, 8 lipca 2017

Fasolka szparagowa z masłem i bułką tartą

Kiedy w pełni trwa lato jest też sezon na różne owoce, warzywa, których poza letnią porą nie dostaniemy świeżych. Dziś wykorzystamy przepyszną żółtą fasolkę szparagową! W moim rodzinnym domu mama bardzo często robiła nam w wakacje na obiad fasolkę z masłem i bułką tartą! Dla nas był to najlepszy obiad. Nic do tego nie chcieliśmy nigdy jeść. Oczywiście fasolka może być również jako dodatek do obiadu zamiast surówki. Tutaj nic nie stoi na przeszkodzie. Ale też trzeba pamiętać, że fasolka nie sprawdzi się do każdego dania. Ale żeby nie przedłużać zapraszam po przepis :)


Składniki:
0.5 kg żółtej fasolki
1 płaska łyżeczka soli
3 łyżki masła
2 łyżki bułki tartej

Przygotowanie:
Odcinamy końcówki z dwóch stron fasolki. Następnie myjemy i wrzucamy do garnka. Zalewamy zimną wodą. Stawiamy na gazie, wsypujemy sól. Fasolkę gotujemy ok. 5-10 minut od momentu zagotowania wody. Oczywiście sprawdzamy kawałek czy już jest ugotowana. Kiedy jest już ugotowana odcedzamy z wody.
Na rozgrzaną patelnię wrzucamy masło, kiedy się rozpuści wsypujemy bułkę tartą i mieszamy. Następnie wrzucamy fasolkę, chwilę mieszamy i podsmażamy i gotowe. Smacznego :)
Copyright © 2016 Blog prowadzony z pasją do gotowania. , Blogger